Home | Nieuws | Traditie Paradigit-ELE Rally benadrukt door nieuwe opzet

Traditie Paradigit-ELE Rally benadrukt door nieuwe opzet

Wijzigingen in de opzet van de Paradigit-ELE Rally 2009 zorgen er voor dat de tradities van de rally dit jaar nóg meer benadrukt worden. Een lange zware wedstrijd over technische klassementsproeven, zowel op verharde als onverharde wegen. Door op vrijdagavond 5 juni van start te gaan voor vier klassements- proeven, worden de deelnemers geprikkeld om direct vol uit de startblokken te schieten, zodat daarmee een goede uitgangspositie gecreëerd kan worden voor de klassementsproeven van zaterdag 6 Juni. In tegenstelling tot andere jaren, eindigt de rally op het hoogtepunt: De traditioneel zware zaterdagavond, als circa twintig klassementsproeven zijn verreden. De start en finish van de rally vindt plaats bij het Automotive House, de spil van de HighTechAutomotiveCampus (HTACampus) in Helmond en tevens hét centrum van activiteiten voor versterking en promotie van de Nederlandse automotive industrie. Op het terrein van PDE aan de Steenovenweg in Helmond zal eveneens het rallycentrum gevestigd zijnNieuwe locatie

Jarenlang werd het markante Speelhuistheater op het Speelhuisplein als startlocatie gebruikt. Met de verhuizing naar het Automotive House / HTACampus beweegt de rally zich naar de rand van Helmond. "Wat past er nou beter bij een rallyevenement dan deze hightech locatie?", vraagt wedstrijdleider Radboud van Hoek zich af. "De autosport is immers de bakermat van technologische ontwikkelingen die we later terugvinden in productievoertuigen", vervolgt hij. Maar ook uit de hoek van de Hightech Automotive Campus is er veel enthousiasme. "De Paradigit-ELE Rally sluit fantastisch aan bij de doelstellingen van het de HighTechAutomotiveCampus, waar ontwikkeling van innovatieve technologieën middels onder andere aanwezige R&D en testfaciliteiten en de aanwezigheid van (inter)nationale bedrijven van primair belang is" aldus Han van de Bremer, directeur van de HTACampus. Van de diverse bedrijven aanwezig op de HTACampus zijn TNO en PDE wellicht de meest bekende.

Nieuw tijdsbestek
Met het oog op ontwikkelingen en wensen binnen de rallysport heeft de organisatie ook op een ander vlak het roer omgegooid. "Een vaak gehoorde opmerking was dat de zondag een kwestie van uitrijden was. Immers, het zwaartepunt lag op de zaterdagavond en dus werd daar de wedstrijd vaak beslist", zo begint Van Hoek zijn motivatie. "Daarom is de wedstrijd verplaatst naar vrijdag en zaterdag, zodat de nadruk nog meer komt te liggen op het zware programma van zaterdag. We willen een goede balans aanbrengen tussen publiekstrekkers als Ekkersrijt en klassiekers als Oirschot en Sint-Oedenrode. In deze opzet lukt dat en zijn we er van overtuigd een spannende rally te kunnen aanbieden tot aan de laatste proef", vervolgt Van Hoek. Zo behoudt de Paradigit-ELE Rally haar karakter lang en zwaar te zijn, maar is de kans dat de climax daadwerkelijk aan het einde van de wedstrijd ligt, sterk toegenomen.

Kampioenschap reeds gestart
Dit jaar is het Helmondse rallyevenement de derde ronde van het internationaal Nederlands rallykampioenschap. Halverwege maart is het seizoen gestart in Emmeloord. "Gezien de economische situatie in de wereld, wacht iedereen gespannen af hoe het seizoen zich zal ontwikkelen. Na de seizoensopener zit een gat van zo’n twee maanden tot de volgende wedstrijd, waarbij we hopen dat meer mensen besluiten in te stappen", aldus Van Hoek. Verrassend is alvast de deelname van het team van de hoofdsponsor van de Paradigit-ELE Rally aan het Nederlands kampioenschap."Het is al weer enkele jaren geleden dat zij een volledig kampioenschap reden. Nu wordt het voor Van Hoof en De Koning dus ook rijden voor de punten in hun thuiswedstrijd", lacht Van Hoek. Tijdens de eerste wedstrijd won Jasper van den Heuvel in de fonkelnieuwe Mitsubishi Lancer Evo X en stelde daarmee zijn kandidatuur voor de titel. Kopman van het Paradigit Rallyteam, Piet van Hoof werd knap tweede.

 
STAND OPEN NED. RALLYKAMPIOENSCHAP 2012
1   ERIK VAN LOON Ford Fiesta RS WRC 135
2   ERIC BOLHAAR Skoda Fabia WRC 125
3   HERMEN KOBUS Ford Fiesta Super 2000 110
4   DENNIS KUIPERS Subaru Impreza WRC S14 100
5   JEROEN SWAANEN Peugeot 207 Super 2000 100
6   BERNHARD TEN BRINKE Ford Fiesta RS WRC 80
7   TIMO VAN DER MAREL 80
8   BERT DE JONG Mitsubishi Lancer WRC 05 65
9   ERIK MOREE Mitsubishi Lancer WRC 05
65
10   ERIK WEVERS Mitsubishi Lancer Evo X 65
STAND NATIONAAL NED. RALLYKAMPIOENSCHAP 2012
1   FARON VAN LIESHOUT Mitsubishi Lancer Evo X
100
2   TONNIE VAN DEIJNE Mitsubishi Lancer Evo X
80
3   JOHAN FAES Mitsubishi Lancer Evo IX 65
4   ADWIN HOONDERT Mitsubishi Lancer Evo X
55
5   GERBEN BROUWER Audi S2 45
6   KEVIN KOOIJMAN
35
7   WOUTER PLOEG BMW M1 30
8   ANTON VAN LIMPT
25
9   DIRK GARVELINK
20
10   RENE WAWRZYNIAK Citroen C2 R2
18